عدم صدور حکم طلاق و ثبت آن در روز «بدون طلاق» دشوار است

معاون هماهنگی و ارتباطات وزیر دادگستری با اشاره به پیشنهاد معاون امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان به وزارت دادگستری مبنی بر این که در 15 مهرماه با عنوان روز بدون طلاق، هیچ حکم طلاقی صادر و ثبت نشود، گفت: این موضوع نیازمند فرآیند عملیاتی است.

علی رییس‌الساداتی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب، اظهار کرد: در سال‌های اخیر وزارت ورزش و جوانان چنین پیشنهادی را ارایه داده است تا تدابیری اتخاذ شود که برای پرهیز از طلاق و جدایی در دادگاه‌ها حکم طلاقی صادر نشود و دفاتر ثبت طلاقی را ثبت نکنند که عملیاتی کردن این موضوع در سطح کشور دشوار است.

معاون هماهنگی و ارتباطات وزیر دادگستری تاکید کرد: باید با دستگاه قضایی، کانون سردفتران ازدواج و طلاق، سازمان ثبت اسناد، دادگاه‌های مرتبط و زوجین هماهنگی‌هایی صورت گیرد و دستورالعملی تهیه شود تا تمام جوانب کار بررسی شود.

وی افزود: در عین حال باید روز اول ذی‌الحجه و روز 15 مهرماه سالروز ازدواج حضرت علی (ع) و فاطمه (س) تکریم شود و امر ازدواج برای جوانان آسان شود و اقدامات بازدارنده ای برای طلاق زوجین به عمل آید.

رییس‌الساداتی درباره پاسخ وزارت دادگستری به پیشنهاد معاون فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان گفت: هنوز نتوانسته‌ایم به این پیشنهاد پاسخ مشخصی دهیم.

رییس‌الساداتی درباره این موضوع که رییس سازمان ثبت و اسناد اعلام کرده که امروز طلاقی ثبت نشود، گفت: از محتوای صحبت‌های وی و ماهیت گفت‌وگوی ایشان اطلاعی ندارم.

وی افزود: هدف از پیشنهاد معاون فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان سوق دادن مردم به سوی وصل، صلح و سازش است و این امر نیازمند اهتمام مسوولان ذی ربط و حمایت های مادی و معنوی آنها در آسان شدن امر ازدواج است.

به گزارش ایسنا، پیشنمازی معاون امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان در نشست خبری اعلام کرده بود که طبق مصوبه ستاد ملی ساماندهی امور جوانان و نامه‌نگاری‌های صورت گرفته در 15 مهر ماه همزمان با روز ازدواج هیچ طلاقی ثبت نخواهد شد، البته همچون روال سال گذشته که در بسیاری از استان‌ها روز ازدواج را روز بدون طلاق نامیده بودند و طلاقی را ثبت نکرده‌ بودند امسال نیز در روز ازدواج این موضوع اجرایی خواهد شد

/ 0 نظر / 3 بازدید