گزارش کار نوزدهمین کنگره بین المللی حقوق ورزش

نوزدهمین کنگره بین‌المللی حقوق ورزش با موضوع« قانونی بودن ورزش بین المللی، مقررات ورزش، توریسم ورزشی و حقوق ورزشی» از 28 الی 30 اکتبر مصادف با 6 الی 8 آبان در بالی اندونزی برگزار شد  این کنگره بین‌المللی که  هر ساله با مدیریت انجمن بین‌المللی حقوق ورزش( IASL) برگزار می‌شود امسال در بالی یکی از جزایر توریستی اندونزی با حضور نمایندگانی از ده‌ها کشور برگزار شد از ایران نیز 7 نفر حقوق دادن با ارائه مقالات خود موفق به کسب جواز شرکت در این کنگره گردیدند.

از مجموع افراد فوق 5 نفر در کنگره حضور داشتند و آقایان دکتر جلیل مالکی وکیل پایه یک دادگستری، استادیار و رئیس دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزو عضوء هیات موسس انجمن علمی حقوق و یعقوب کدخدایی کارشناس ارشد حقوق خصوصی و کارآموز وکالت با ارائه مقاله‌ای تحت عنوان « شیوه های جایگزین حل و فصل اختلاف در حقوق ورزش» در این کنگره در این کنگره حضور داشتند.

کنگره در روز 28 اکتبر با حضور تمامی شرکت کنندگان در رستوران هتل 5 ستاره گراند اینا بالی بیچ

و صرف شام رسما فعالیت خویش را کلید زد، تمامی شرکت کنندگان ضمن معرفی خود با هم آشنا و به بحث و گفتگو پرداختند.

روز دوم کنگره با سخنرانی رئیس انجمن بین المللی حقوق ورزش آقای Prof. Dimitrios P. Panagitopoulusو دبیر کنگره آقای Dr. HINCA IP PANDJAITAN SH, MH, ACCSشروع و در هر یک از موضوعات مقالات مربوطه توسط سخنرانان براساس برنامه زمان بندی شده ارائه و پس از اتمام سخنرانی، هرگروه با تشکیل پنل، به ارائه پاسخ سوالاتو دفاع از نظریات خود پرداختند در روز سوم کنگره نیز، به همان نحو سخنرانان برطبق برنامه به ارائه مقالات و  تشکیل پنل تخصصی و پاسخ به سوالات و نظرات ارئه شده پرداختند مقاله دکتر جلیل مالکی و یعقوب کدخدایی با عنوان « شیوه های جایگزین حل و فصل اختلاف در حقوق ورزش» در بعدالظهر روز سوم همزمان با پاورپوینت ارائه شد مقاله مذکور که به نحوی ساختارشکنی در سیستم قضایی ورزش و ایده ایی نو بود مورد استقبال تمامی حضار قرار گرفت و در پنل مربوطه به سوالات متعدد پاسخ داده شد در این کنگره همچنین مقالاتی راجع به شرط بندی در ورزش، حقوق زنان در ورزش، حقوق داخلی کشورها و موضع آن پیرامون عناوین موضوعات کنگره، حقوق مالکیت معنوی، بررسی رویکرد دادگاه کس، حواشی حقوقی المپیک و جام جهانی، دوپینگ و اثرات آن و... ارائه و مورد بحث و گفتگو قرار گرفت پس از اتمام سخنرانی براساس برنامه زمانبندی شده، تایدیه حضور در کنگره و تأیدیه ارائه مقالهبه تمام اعضا اقدام شد و در پایان با گرفتن عکس دست جمعی کنگره و ارائه شام دسته جمعی به کار خود پایان داد

 کنگره و اخبار آن در اکثر شبکه‌های جهانی رادیو و تلویزیون و مجلات معتبر به صورت علمی بازتاب ویژه‌ای داشت.  براساس رویه انجمن بین‌المللی حقوق ورزش پس از چاپ مقالات در نشریه بین‌المللی ویژه انجمن نسبت به بهربرداری از رآن‌ها اقدام خواهد شد.

هدف انجمن بین‌المللی حقوق ورزش(IASL) که در خلال اولین کنگره بین‌المللی حقوق ورزش در دسامبر 1992 در آتن تأسیس شد گردآوریعرف‌هایبین‌المللی ورزش، برنامه‌ریزی و مشاوره در قانون‌گذاری، ارائه رویه‌های منتخب در حقوق ورزش، تأسیس بازی‌هایالمپیک، توسعه علم ورزش، آموزش حقوق ورزش و... است این انجمن که مقر آن در یونان است ششمین کنگره خود را در سال 1999 در تهران برگزار کرد.

/ 0 نظر / 4 بازدید