دانشکده حقوق دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
     
نویسنده: دکتر جلیل مالکی - ۱۳٩٤/٩/۱۸


انتصاب علی اکبر مرزبان، دانشجوی دکتری حقوق بین الملل عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی به سمت سفیر دریایی

(IMO Maritime Ambassador in I.R. of Iran)

 

سازمان بین المللی دریانوردی ( IMO) در ایران

در روز جمعه مورخ ششم آذر ماه سال جاری، طی مراسمی که در دفتر آقای کوجی سکیمیزو، دبیر کل آیمو (IMO) با حضور آقای مهندس محمد سعید‍نژاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی، آقای محمد حسن حبیب الله زاده کاردار ایران در انگلیس برگزار شد، حکم انتصاب علی اکبر مرزبان به عنوان سفیر دریایی آیمو در ایران به ایشان تسلیم گردید. در این برنامه که در حاشیه بیست و نهمین اجلاس مجمع IMO صورت گرفت، آقای سکیمیزو ضمن اشاره به خدمات صادقانه علی اکبر مرزبان در طول هشت سال نمایندگی نزد این سازمان بین المللی، تاکید کرد "فعالیت های ایشان نه تنها برای منافع دولت و کشورش بلکه برای جامعه دریایی بین‌المللی مفید بوده و به همین دلیل پیشنهاد دولت ایران مبنی بر انتخاب ایاشن بعنوان نماینده آیمو تصمیمی شایسته و بجا است". همچنین ایشان از حضور مرزبان به عنوان رئیس کلوپ وابستگان و نمایندگان دریایی کشورها در آیمو به عنوان یک محور اصلی یاد کرده و اظهار داشت همواره یاد و خاطره تلاش های ایشان در اذهان مقامات آیمو و نمایندگان سایر دولت ها باقی خواهد ماند.

 

 


 

انتصاب علی اکبر مرزبان، دانشجوی دکتری حقوق بین الملل عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی به سمت سفیر دریایی

(IMO Maritime Ambassador in I.R. of Iran)

سازمان بین المللی دریانوردی ( IMO) در ایران

در روز جمعه مورخ ششم آذر ماه سال جاری، طی مراسمی که در دفتر آقای کوجی سکیمیزو، دبیر کل آیمو (IMO) با حضور آقای مهندس محمد سعید‍نژاد معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی، آقای محمد حسن حبیب الله زاده کاردار ایران در انگلیس برگزار شد، حکم انتصاب علی اکبر مرزبان به عنوان سفیر دریایی آیمو در ایران به ایشان تسلیم گردید. در این برنامه که در حاشیه بیست و نهمین اجلاس مجمع IMO صورت گرفت، آقای سکیمیزو ضمن اشاره به خدمات صادقانه علی اکبر مرزبان در طول هشت سال نمایندگی نزد این سازمان بین المللی، تاکید کرد "فعالیت های ایشان نه تنها برای منافع دولت و کشورش بلکه برای جامعه دریایی بین‌المللی مفید بوده و به همین دلیل پیشنهاد دولت ایران مبنی بر انتخاب ایاشن بعنوان نماینده آیمو تصمیمی شایسته و بجا است". همچنین ایشان از حضور مرزبان به عنوان رئیس کلوپ وابستگان و نمایندگان دریایی کشورها در آیمو به عنوان یک محور اصلی یاد کرده و اظهار داشت همواره یاد و خاطره تلاش های ایشان در اذهان مقامات آیمو و نمایندگان سایر دولت ها باقی خواهد ماند.

لازم به توضیح است که مأموریت اصلی سفیر دریایی آیمو در کشورها، آگاه سازی جامعه به ویژه جوانان از اهمیت و جایگاه صنعت کشتی رانی و ترغیب آن ها به حرفه دریانوردی، معرفی سازمان بین المللی دریانوردی و نقش ممتاز آن در تأمین ایمنی و امنیت دریانوردی و حفظ محیط زیست دریایی و ترغیب اجرای درست قواعد و استانداردهای آمده در مقررات بین المللی دریایی به ویژه کنوانسیون ها و قطعنامه های آیمو می باشد.

قابل ذکر است، علی اکبر مرزبان از دی ماه 1385 الی آذر ماه 1393 نمایندگی ثابت سازمان بنادر و دریانوردی و کشور نزد IMO   و هم زمان نمایندگی در سازمان بین المللی جبران خسارت های ناشی آلودگی مواد نفتی (IOPC Fund) را برعهده داشتند و در طول این مدت علاوه بر دفاع از منافع دریایی کشور در اجلاس های آیمو، سمت هایی را نیز کسب نموده اند که از جمله آنها عبارتند از نیابت ریاست و سپس ریاست کلوب وابستگان و نمایندگان کشورها نزد آیمو (MARC)، ریاست کمیته اعتبارنامه های نشست بیست و ششم مجمع، نایب رئیسی دوم و سپس اول اجلاس دایمی مشورتی دول عضو کنوانسیون لندن (LC) و عضویت در کارگروه راهبری ویژه راجع به کاهش الزامات اداری اجرای مقررات دریایی بین المللی (به پیشنهاد دبیر کل و تصویب شورای آیمو).

آقای مرزبان هم اکنون به عنوان مشاور مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی مشغول خدمت می باشند و تاکنون مقالات و تألیفات متعددی را به رشته تحریر درآورده اند. کتاب " سازمان بین المللی دریانوردی و نقش آن در صنعت دریانوردی و حقوق بین الملل دریایی" با 760 صفحه ره آورد علمی-تجربی ایشان در دوره نمایندگی محسوب می شود. ایشان در حال حاضر دانشجوی دکتری رشته حقوق بین الملل نیز می باشند.

دکتر جلیل مالکی
نام و نام خانوادگی: جلیل مالکی مدرک تحصیلی: دکتری حقوق خصوصی پست الکترونیکی: jal_maleki@iauctb.ac.ir
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
کدهای اضافی کاربر :