آیین‌نامه جشنواره حضرت علی اکبر(ع) انتخاب جوان برتر در موضوع علم و فناوری
ساعت ۳:٢٦ ‎ب.ظ روز ۱۳٩٢/٢/۱٧   کلمات کلیدی:

ماده ۱-موضوع:

وزارت ورزش و جوانان طی ۲ سال گذشته به منظور شناسایی، معرفی و تجلیل از جوانان موفق و برتر در محورهای موضوعی ۹ گانه (علم و فنآوری، کارآفرین، فعالیت‌های اجتماعی و ...) اقدام به طراحی جشنواره تخصصی حضرت علی اکبر (ع) نموده است که با کمک و مشارکت وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های مختلف بر پا می‌گردد. 

دفتر امور فرهنگی معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری متولی برپایی جشنواره "موضوعی در زمینه انتخاب جوان برتر در حوزه علم و فنآوری " شده است. در این راستا در ۶ محور انتخاب جوان برتر (علوم انسانی، فنی و مهندسی، علوم پایه، کشاورزی، هنر و پزشکی) در دستور کار قرار گرفته است تا از میان جوانان ایران اسلامی افراد حایز شرایط بر اساس سوابق علمی، پژوهشی، فرهنگی و اجتماعی، مهارتها، افتخارات، اختراعات و توانمندی‌ها ممیزی به عمل ‌آید. 

 


ماده ۲-شرایط شرکت کنندگان:

جوانان و دانشجویان محترم دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور با محدوده سنی ۱۴ تا ۲۹ سال دارای حداقل مدرک تحصیلی دیپلم که تا بازه زمانی اردیبهشت ۹۲ به انجام فعالیت علمی و فناورانه مشغول بودند می توانند حداکثر تا تاریخ ۲۰/۰۲/۹۲ در سامانه ثبت نام نمایند. متقاضیان می توانند در یکی از گروه های علمی که در ماده ۳ این آیین نامه اشاره شده است در جشنواره شرکت نمایند. لازم به ذکر است تنها در یکی از گروه ها امکان ثبت نام وجود دارد.

تبصره: در هر مرحله از داوری چنانچه مشخص گردد حائز شرایط نبوده اید و یا مدارک ارسالی ناقص باشند از جشنواره حذف خواهید شد.

ماده ۳. گروه ‌های علمی جشنواره

 فرآیند گزینش، داوری و انتخاب افراد در شش گروه علمی  ۱. فنی و مهندسی    ۲. علوم پایه    ۳. علوم انسانی     ۴. کشاورزی    ۵. هنر  ۶. پزشکی  مورد بررسی قرار می گیرد.

 

ماده ۴. فرایند ثبت نام جشنواره

فرایند ثبت نام و شرکت در این جشنواره صرفا" به صورت مجازی و از طریق سامانه www.Iusfestivals.ir/aliakbar  می‌باشد. لازم به ذکر است هیچگونه ثبت نام و ارسال مدرکی به صورت فیزیکی انجام نمی پذیرد.

 

ماده ۵. مهلت ثبت نام در جشنواره و جوایز برگزیدگان

مهلت ثبت نام در این سامانه حداکثر تا ۲۰ اردیبهشت سال جاری است. برگزیدگان با جوایز (هدیه نقدی، لوح تقدیر به امضای مقام عالی وزارت ورزش و جوانان و معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم) در مراسم رسمی (پایان اردیبهشت) مورد تقدیر قرار گیرند