نویسنده: دکتر جلیل مالکی - ۱۳٩۳/٦/۱٦

رییس دانشگاه آزاد اسلامی در پیامی درگذشت امیر ناصر کاتوزیان پدر علم حقوق ایران را تسلیت گفت.

درگذشت استاد فرهیخته دکتر امیر ناصر کاتوزیان جامعه علمی و دانشگاهی را درسوگ فقدان دانشمندی نشاند که بدون شک آثار فاخر ایشان تحول عظیمی در مرزهای علم حقوق نوین در عصر معاصر پدید آورد.

اینجانب درگذشت این استاد ارجمند را به بازماندگان ایشان، اساتید، فارغ التحصیلان، دانشجویان علم حقوق به ویژه جامعه دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی و همه جویندگان طریق عدالت تسلیت عرض می نمایم.

امیدوارم با تلاش جامعه علمی کشور و بسط و گسترش اندیشه های علم این استاد فرزانه مسیر متعالی و ارزشمند این عرصه بیش از پیش استمرار یابد.

حمید میرزاده-رییس دانشگاه آزاد اسلامی

نویسنده: دکتر جلیل مالکی - ۱۳٩۳/٦/۱٢

با دلی سرشار از اندوه درگذشت جانگداز پدرعلم حقوق ایران دکتر امیر ناصرکاتوزیان را به عموم حقوقدانان اساتید ودانشجویان گرامی تسلیت عرض می نمائیم مراسم تشیع پیکرپاک آن استاد فقید راس ساعت 9 صبح پنج شنبه مورخه 13/06/93 از محل دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران برگزار می گردد .از عموم اساتید ودانشجویان عزیز جهت شرکت در این مراسم دعوت بعمل می آید .

نویسنده: دکتر جلیل مالکی - ۱۳٩۳/٦/۱٢

 

دکتر ناصر کاتوزیان در هفته‌های اخیر به دلیل بیماری در بیمارستان بستری بود که پس از چند روز به منزل منتقل شد.

 استاد دانشگاه تهران بود، کتب و مقالات بسیاری در حوزه حقوق مدنی تالیف کرده  و لقب پدر علم حقوق ایران را داشت.

 امیرناصر کاتوزیان حقوقدان برجسته ایرانی در سال ۱۳۰۶ هجری خورشیدی در تهران متولد شد. وی در دانشگاه به تحصیل رشته حقوق پرداخت. در ادامه تحصیلات خود رشته حقوق قضا را انتخاب کرد و در سال ۱۳۳۹ با دفاع از رساله دکتری خود با عنوان «وصیت» به اخذ عنوان دکتری حقوق نایل شد. کاتوزیان یکی از نویسندگان اصلی پیش‌نویس قانون اساسی جمهوری اسلامی بوده و حدود ۴۵ جلد کتاب تالیف کرده بود. 

درگذشت جانگداز دانشمند بزرگ حقوق کشور ، استاد برجسته و فقید آقای دکترامیر ناصر  کاتوزیان را به همه حقوقدانان و دانشجویان حقوق و خانواده آن مرحوم و جامعه حقوقی کشور تسلیت عرض می نمائیم .

نویسنده: دکتر جلیل مالکی - ۱۳٩۳/٦/٩

دانشجویان گرامی قبل از انجام انتخاب واحد نیسمال اول 94-93 توجه شما را به نکات ذیل جلب مینماییم

1-حداکثر انتخاب واحد 20 واحد وحداقل 12 واحد میباشد.(دانشجوی مشروط 14 واحد)رعایت سقف واحد به عهده دانشجو است ودروس مازاد در هر مرحله از تحصیل حذف خواهدشد.

2-رعایت پیش نیاز بعهده دانشجو میباشد. در صورت عدم  توجه به آن در هر زمان منجر به حذف خواهد شد.

3- دانشجویان فارغ التحصیل (ترم آخر ) با نظر مدیرگروه آموزشی وتکمیل فرم مربوطه (اداره ثبت نام )قبل از انتخاب واحد تا 24 واحد درسی را میتوانند انتخاب نمایند. لازم به ذکراست با بررسی پرونده چنانچه خلاف آن ثابت گرددمنجر به حذف دروس مازاد بیش از سقف مجاز  خواهد شد.

4-ورودی های سال 91 به بعد درس تاریخ وفرهنگ وتمدن جزدروس عمومی اجباری باید گذرانده شود وماقبل آن اختیاری محسوب میگردد.

5- دانشجویانی که تاکنون نسبت به تائیدیه تحصیلی اقدام ننموده اندبادردست داشتن تصویر مدرک پیش دانشگاهی به اداره پست مراجعه و قبض رسید پستی را به اداره ثبت نام تحویل نمایند.

 

 اداره ثبت نام