نویسنده: دکتر جلیل مالکی - ۱۳٩٢/٧/٢۸

 

 

 

 

خرمشهر را خدا آزاد کرد " امام خمینی "

بسمه تعالی

 

روسای محترم دانشکده ها

سلام علیکم

احتراماً ؛ پیرو بخشنامه شماره 28711/140 مورخ 2/3/91 و سوالات مطرح شده در خصوص بند 2 بخشنامه مذکور به استحضار می رساند : اختصاص نمره مقالات مستخرج از پایان نامه در مجلاتی که دارای هزینه چاپ (pay charge) می باشند تنها پس از ارائه مدارک مستند مبنی بر پذیرش مقاله و پرداخت هزینه به مجله و یا چاپ مقاله امکان پذیر می باشد .

     دکتر حمیدرضا رحیمی

                  معاون پژوهش و فناوری

 

 

 

نویسنده: دکتر جلیل مالکی - ۱۳٩٢/٧/٢۸

 

 

بسمه تعالی

 

روسای محترم دانشکده ها

سلام علیکم

احتراماً ؛ پیرو نامه های شماره 88146484 مورخ 8/11/88 و 90061068 مورخ 19/5/90 ، منضم به آئین نامه " ارزیابی علمی و پژوهشی مقالات مستخرج از پایان نامه های دانشجویی در مقاطع تحصیلات تکمیلی و فرآیند دفاع از پایان نامه ها " ( تصویر آئین نامه پیوست ) ، خواهشمند است دستور فرمائید دقت لازم جهت رعایت دقیق مفادبندهای مطروحه زیر بعمل آید :

1 - نظر به مفاد ماده 3 آئین نامه مذکور، نشانی عهده دار مکاتبات Corresponding Author))          می بایست واحدتهران مرکز و به نام دانشجو بوده و نویسنده اول به نام استاد راهنما (در صورتی که استاد راهنما عضو هیات علمی این واحد باشد) در غیر اینصورت نویسنده اول دانشجو می باشد .

2 -  طبق مفاد ماده 2 بخشنامه فوق الذکر، در جلسه دفاع از پایان نامه حداکثر نمره ارزیابی پایان نامه  18 نمره بوده که می بایست فرم شماره 1 ( پیوست ) تکمیل و دو نمره از بیست نمره مذکور که به مقاله اختصاص دارد به هنگام ارائه پذیرش مقاله توسط دانشجو در فرم شماره 2 ( پیوست ) منظور گردد . بدیهی است دانشجو موظف است حداکثر 6 ماه پس از دفاع( نداشتن مشکل نظام وظیفه ) با مجوز دانشکده و تا یکسال با مجوز معاونت پژوهشی واحد نسبت به پذیرش یا چاپ مقاله اقدام نماید . ضمناً فرم ب دانشجویانی که موفق به دفاع از پایان نامه خود شده اند ، پس از برگزاری جلسه دفاع ارسال تا نسبت به حذف دانشجو از ظرفیت استادان راهنما و مشاور اقدام گردد .

3 – اطلاع رسانی لازم درخصوص فرآیند داوری پایان نامه های کارشناسی ارشد ( موارد ذکر شده در بخشنامه شماره 90041026 مورخ 6/4/91 ) در بوردهای پژوهشی و گروه های آموزشی انجام پذیرد .

4 – اعتبار سنجی ارزش مقالات و تخصیص نمره می بایست توسط اساتید راهنما ، مشاور ، مدیرگروه و مدیر پژوهش دانشکده انجام پذیرفته و سپس در فرم شماره 2 منظور گردد .

 

     دکتر حمیدرضا رحیمی

                  معاون پژوهش و فناوری

 

نویسنده: دکتر جلیل مالکی - ۱۳٩٢/٧/٢٢

رییس جدید دانشگاه علوم قضایی با اشاره به اهمیت این دانشگاه در رفع نیازهای قوه قضاییه تاکید کرد که این دانشگاه باید نیازسنجی قوه قضاییه را برعهده گیرد.

  محمدجواد شریعت‌باقری در مراسم تودیع و معارفه رییس دانشگاه علوم قضایی ضمن تسلیت شهادت امام محمدباقر(ع) گفت: آقای دکتر ره‌پیک اشاره فرمودند که من در دانشگاه علوم قضایی شروع به تحصیل کرده‌ام. البته من به اعتباری در سال 56 یک ترم را در رشته دیگری در دانشگاه اصفهان مشغول تحصیل بودم که از آن جا انصراف دادم و در سال 61 دانشجوی دوره دوم دانشکده علوم قضایی شدم و در آنجا با جناب آقای دکتر ره‌پیک، حجت‌الاسلام خلفی و آقای ذبحی همکلاس بودیم.

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: دکتر جلیل مالکی - ۱۳٩٢/٧/۱٦

معاون هماهنگی و ارتباطات وزیر دادگستری با اشاره به پیشنهاد معاون امور فرهنگی و تربیتی وزارت ورزش و جوانان به وزارت دادگستری مبنی بر این که در 15 مهرماه با عنوان روز بدون طلاق، هیچ حکم طلاقی صادر و ثبت نشود، گفت: این موضوع نیازمند فرآیند عملیاتی است.علی رییس‌الساداتی در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب، اظهار کرد: در سال‌های اخیر وزارت ورزش و جوانان چنین پیشنهادی را ارایه داده است تا تدابیری اتخاذ شود که برای پرهیز از طلاق و جدایی در دادگاه‌ها حکم طلاقی صادر نشود و دفاتر ثبت طلاقی را ثبت نکنند که عملیاتی کردن این موضوع در سطح کشور دشوار است.معاون هماهنگی و ارتباطات وزیر دادگستری تاکید کرد: باید با دستگاه قضایی، کانون سردفتران ازدواج و طلاق، سازمان ثبت اسناد، دادگاه‌های مرتبط و زوجین هماهنگی‌هایی صورت گیرد و دستورالعملی تهیه شود تا تمام جوانب کار بررسی شود.

 


ادامه مطلب ...
نویسنده: دکتر جلیل مالکی - ۱۳٩٢/٧/۱٥

دانشجویان عزیزی که برای جشن فارغ التحصیلی ثبت نام نموده اند‘ لطفاً یک قطعه عکس از

دوران کودکی خود را حداکثر تا20 مهر و جهت دریافت لباس فارغ التحصیلی و کارت دعوت

جشن نیز تا هفته اول آبان ماه به خدمات دانشجویی  دانشکده مراجعه نمائید لبخند تشویق

 

                                                                                                    با تشکر

خدمات دانشجویی دانشکده حقوق