نویسنده: دکتر جلیل مالکی - ۱۳٩۱/۳/٢٥

ریاست محترم دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکز

جناب آقای دکتر حاجیان

با عرض سلام و تحیات

احتراماً عطف به نامه شماره 26071/100 درخصوص استراتژی ده گانه دانشگاه در دوران مدیریت جدید ضمن استقبال و ابراز خرسندی از دیدگاه مترقی حضرتعالی درعرصه مدیریت فعال دانشگاهی مراتب زیر را جهت عملی شدن استراتژی ها در سطح دانشکده و دانشگاه به عرض می رسانم:

چنانچه استحضار دارید خروجی دانشکده حقوق در عرصه آموزش, ایجاد بستر آموزشی مناسب جهت تحویل فارغ التحصیلان با سواد, ممتاز و نخبه به جامعه حقوقی کشور و در عرصه پژوهش برگزاری همایش ها, ارائه کتب , مقالات و طرح های پژوهشی مناسب به نحوی که ثمره آن در تولید قوانین و مقررات مناسب در قوه مقننه و یا اصلاح رویه های قضائی در قوه قضائیه مشاهده شود. در این دو عرصه هرچند دانشکده در نتیجه ایجاد تحول آموزشی و پژوهشی در طول سالیان گذشته در زمره دانشکده های حقوقی تراز اول کشور قرار گرفته و علاوه بر پیشی گرفتن فارغ التحصیلان ما بر سایر فارغ التحصیلان دانشکده های حقوق دولتی و آزاد در مهمترین آزمونهای علمی و حرفه ای کشور که نشان از ارتقا, کیفیت آموزشی دانشکده دارد. در عرصه پژوهش نیز همایشهای فصلی برگزار شده در دانشکده و همچنین مقالات و کتب و طرح های پژوهشی انجام شده توسط اساتید منشاء بسیاری از قوانین در دست تصویب مجلس مثل قانون مدیریت خدمات کشوری, لایحه حمایت از خانواده, پیش نویس قانون تجارت , لوایح قانونی مجازات اسلامی و آئین دادرسی کیفری وهمچنین اصلاح رویه های قضائی در قوه قضائیه شده است ولیکن با وجود این به منظور ایجاد تحول بیشتر در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری و استراتژی های حضرتعالی پیشنهادات زیر به عرض می رسد:

  1. همایش ها و نشست های علمی گروههای چهارگانه حقوق خصوصی حقوق جزا و جرم شناسی- حقوق بین الملل و حقوق عمومی دانشکده که به صورت منظم در طول ترم برگزار می شود به امر تولید علم در عرصه نیازهای قانونگذاری کشور اختصاص یابد به نحوی که هر طرح و یا لایحه قانونی مرتبط با مباحث حقوقی و قضائی کشور که در دستور کار قوای سه گانه بالاخص مجلس قرار می گیرد. موضوع همایش یا نشست علمی گروه تخصصی دانشکده قرار گیرد تا با ارائه نظریات علمی اساتید و ارائه آن به قانونگذار از تصویب قوانین ضعیف جلوگیری بعمل آید.

  2. امروزه دانشکده های حقوق کشور و همچنین جامعه هدف آنها یعنی مردم ایران از دو ضعف عمده حقوقی رنج می برند. ضعف دانشکده های حقوق ما تئوری محوری و غفلت از پرداختن به مباحث عملی علم حقوق است به نحوی که یک دانشجوی حقوق علیرغم تسلط بر تمامی مباحث نظری در طول چهارسال تحصیل پس از فراغت از تحصیل از انجام کوچکترین اقدام عملی مثل طرح یک دعوی ساده حقوقی عاجز


ادامه مطلب ...
نویسنده: دکتر جلیل مالکی - ۱۳٩۱/۳/٢۳

 

 

                          برای دیدن مطلب اینجا را کلیک نمایید.

نویسنده: دکتر جلیل مالکی - ۱۳٩۱/۳/٢۳

 

 

برای دیدن مطلب اینجا را کلیک نمایید.

نویسنده: دکتر جلیل مالکی - ۱۳٩۱/۳/٢۳

 

 

برای دیدن متن کامل اینجا را کلیک نمایید.

نویسنده: دکتر جلیل مالکی - ۱۳٩۱/۳/٢۳

چهارمین دوره مسابقات ملی شبیه سازی جلسات محاکمه دیوان بین المللی کیفری

Moot Court Competition National Round


چهارمین دوره مسابقات ملی شبیه سازی جلسات محاکمه دیوان بین­المللی کیفری در تابستان 1391 در دو مرحله فارسی و انگلیسی در تهران برگزار می­شود و تیم برنده برای شرکت در مسابقات منطقه ای جنوب آسیا در پاییز سال 1391 (برای دفاع از عنوان قهرمانی ایران در سال 1390) و همچنین مسابقات جهانی Jean Pictet در اروپا (فروردین سال 1392) اعزام خواهد شد.

علاقمندان می توانند حداکثر تا تاریخ 29 خرداد سال 1391 در قالب تیم های 3 نفره دانشجویی با ارسال یک ایمیل به آدرس tkamran@icrc.org ثبت نام کنند.


برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با تلفن 4- 22645821 تماس حاصل فرمایید.


نویسنده: دکتر جلیل مالکی - ۱۳٩۱/۳/۱٦

برای دیدن کل مطلب اینجا را کلیک نمایید.

نویسنده: دکتر جلیل مالکی - ۱۳٩۱/۳/۱

نظام ادله اثبات دعوی در حقوق موضوعه ایران؛ مشکالت و راهکارها‬

برای دیدن خبر اینجا را کلیک نمایید